top of page

Regeneracja DPF

 
 
 
 

Czyszczenie DPF, FAP, GPF, SCR, KAT

 
 • Nigdy nie ingerujemy w strukturę Twojego filtra DPF. 

 • Zawsze czyścimy bezpieczną, skuteczną i dokładną metodą hydrodynamiczną.

 • Zapewniamy szybki czas realizacji, na terenie całej Polski. 

 • Naszym klientom dajemy zawsze 12-miesięczną gwarancję, 

 
 
 
 

ZAPYTAJ O REGENERACJE DPF

Realizacja 24H

Czyszczenie DPF cena: 

od 500 zł z VAT

 
 

Już dziś zapytaj nas o regenerację Twojego filtra DPF!

Zastanawiasz się, ile kosztuje czyszczenie dpf? Cena startowa zaczyna się już od 500 zł z VAT.

Nie zwlekaj, wybierz kompleksowe czyszczenie DPF.

Czyszczenie DPF FAP GPF SCR KAT.jpg

Zapchany DPF - jak rozpoznać objawy?

 1. Najczęstszymi objawami zapchanego DPF są:

 2. Utrata mocy silnika,  słabsze osiągi samochodu. 

 3. Falujące obroty silnika, nierówna praca silnika, która doprowadza do jego wyłączenia. 

 4. Zwiększone dymienie samochodu. 

 5. Większe zużycie paliwa. 

 6. Problem z odpaleniem silnika. 

 7. Pojawienie się żółtej kontrolki DPF, (rzadziej) kontrolki  świec żarowych.

 8. Po podpięciu komputer pokazuje błędy DPF P242F lub P2002,

To właśnie te czynniki mogą wskazywać na to, że wkrótce potrzebna będzie regeneracja filtra dpf.

 
zapchany DPF jak rozpoznać objawy.jpg

Filtr DPF czyszczenie

Szanowni Klienci! Nasz serwis oferuje Państwu profesjonalną i kompleksową regenerację. Zajmujemy się filtrami DPF/ FAP/ GPF oraz KATALIZATORAMI. Fachowo obsługujemy m.in.: samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe.  Nasze usługi obejmują także autobusy, maszyny budowlane, wózki itp. Docelowo zajmujemy się wszystkimi rodzajami samochodów i maszyn,
w których jest możliwa  regeneracja filtra dpf. Dokładamy starań, by nieustannie oferować usługi na najwyższym poziomie.

ZAPYTAJ O REGENERACJE DPF

Realizacja 24H

Czyszczenie DPF cena: 

od 500 zł z VAT

 
 
filtr DPF czyszczenie.jpg

Wybierz bezpieczną regenerację DPF

Pracujemy z użyciem nowoczesnej maszyny. Wykorzystuje siłę hydrodynamiki przepływu wody o charakterze turbulentnym oraz siłę impulsu sprężonego powietrza. To właśnie te czynniki zapewniają bezpieczne
i skuteczne czyszczenie filtrów DPF.

Ruch cieczy wymuszany jest przez zewnętrzne ciśnienie, które musi pokonać opory przepływu w kanałach regenerowanego filtra cząstek stałych. Przy przepływie turbulentnym (tzw. burzliwym), strugi cieczy mieszają się, tworząc wiry, które w łatwy sposób przenikają i usuwają cząstki stałe. Dotyczy to mikroporowatych przegród kanałów filtra.

Naprawa i regeneracja filtra DPF jest wspomagana wysokiej jakości płynem DPF Active Matic. Zmniejsza on powierzchniowe napięcie wody. Dzięki temu cząsteczki środka myjącego z większą łatwością łączą się z obecnymi cząsteczkami brudu. Po takim zabiegu jeszcze skuteczniej odrywają je od czyszczonej powierzchni, a to przekłada się na skuteczne mycie dpf.


Hydrodynamiczna metoda czyszczenia filtrów DPF odznacza się wysoką skutecznością - szacuje się, że dzięki tej usłudze filtr odzyskuje aż do 98% swojej pierwotnej sprawności! Dodatkowo, taki sposób czyszczenia filtra DPF jest całkowicie bezpieczny dla powłoki katalitycznej filtra, a także ekologiczny, szybki i tani. Wspomniana metoda sprawdzi się także podczas czyszczenia katalizatora. Usuwanie, wycinanie czy nawet - wypalanie filtra DPF/FAP nie jest już jedynym rozwiązaniem. Od teraz możesz wybrać naprawę filtrów sadzy i katalizatorów, zamiast natychmiastowej i kosztownej wymiany!

wybierz bezpieczną regenerację DPF.jpg

Regeneracja DPF - cena 

Filtr cząstek stałych (DPF) nie jest urządzeniem niezniszczalnym. Przy dłuższym czasie użytkowania dochodzi najpierw do jego stopniowego, a później całkowitego zanieczyszczenia. Czy to oznacza, że należy go niezwłocznie wymienić? Okazuje się, że niekoniecznie. Alternatywą dla kosztownej operacji, jaką bez wątpienia jest wymiana filtra DPF, staje się poddanie wykorzystywanego filtra cząstek stałych dokładnemu i specjalistycznemu czyszczeniu. Wypalanie sadzy to druga z dostępnych możliwości.

Jak to wygląda w praktyce i ile kosztuje czyszczenie dpf?

Bez zbędnego wdawania się w szczegóły działania i przydługie opisy stosowania filtra DPF, przejdźmy do konkretów. Zacznijmy od miejsca, w którym zaczynają pojawiać się pierwsze problemy i sygnały ostrzegawcze, wskazujące na to, że naprawa dpf może stać się wkrótce niezbędnym rozwiązaniem.


Wspomniane problemy mają miejsce już wtedy, kiedy w filtrze nagromadzone są takie zabrudzenia, że nie tylko przestaje on spełniać swoją funkcję, ale także wyraźnie utrudnia cały proces właściwego przepływu spalin. Co istotne, należy wiedzieć, że typowy filtr DPF ma dwa podstawowe zadania do spełnienia.

 

Pierwsze zadanie polega na akumulacji i dopalaniu sadzy pochodzącej ze spalin. Z kolei drugie wiąże się
z udziałem w procesie wiązania i przereagowania szkodliwych związków na mniej trujące. Drugie zadanie może być realizowane dzięki metalom szlachetnym i nieszlachetnym, posiadającym właściwości katalityczne.

 

To pokazuje, że filtr cząstek stałych nigdy nie będzie urządzeniem wiecznym. Można poddać go oczyszczaniu lub kompleksowej regeneracji. Wspomniane wcześniej związki, wspomagające oczyszczanie spalin,
z upływem czasu zostaną częściowo wypalone. To sprawi, że samochód już nigdy nie będzie jak nowy.

 

Jeżeli Klient zadaje sobie pytanie - 'regeneracja dpf, czy to w ogóle się opłaca?', spieszymy z odpowiedzią, że cały koszt wymiany filtra dpf / fap, zamiast alternatywnej naprawy dpf, należy do dość wysokich. Wymiana całego podzespołu może kosztować od kilku do nawet - kilkunastu tysięcy złotych, podczas gdy samo czyszczenie filtra dpf zazwyczaj zaczyna się od kwoty kilkuset złotych. W takiej sytuacji czyszczenie filtra dpf okazuje się całkiem rozsądnym rozwiązaniem, nie tylko dla samochodu, ale także dla naszego portfela.

ZAPYTAJ O REGENERACJE DPF

Realizacja 24H

Czyszczenie DPF cena: 

od 500 zł z VAT

 
 

Regeneracja DPF - filtra cząstek stałych 

 

Czyszczenie filtra DPF – jak to się odbywa?

Zastanawiasz się jak wyczyścić DPF? Regeneracja filtra DPF w Rzeszowie, w siedzibie naszego serwisu, realizowana jest z wykorzystaniem jednego z nowocześniejszych urządzeń, oferowanych przez współczesny rynek. Jest ono wytwarzane przez renomowanego producenta. To zdecydowanie maszyna najwyższej klasy i odpowiednia do wykonania skutecznego czyszczenia DPF/FAP i SCR.

Jak wyczyścić DPF? Cały proces, rozpoczynający mycie dpf, zaczynamy od dokładnego przepłukania filtra specjalistycznym detergentem. Aplikujemy go z każdej strony wkładu ceramicznego. To właśnie wtedy możemy skutecznie pozbyć się różnych substancji. W późniejszych etapach mogłyby one znacznie utrudnić czyszczenie filtra DPF. Mowa tu np. o resztkach oleju silnikowego czy węglowodorach.

Dopiero po dokładnym przeprowadzeniu wstępnych działań, filtr lub katalizator DPF zostaje umieszczony w specjalnej komorze czyszczącej naszego urządzenia do regeneracji.

Pakiet, w którym zawarto kompleksową regenerację dpf, realizowany jest zawsze w trzech cyklach. Obejmują one m.in.: dwudrożne czyszczenie wodne, a następnie suszenie powietrzem. Jak prawidłowo i bezpiecznie wyczyścić filtr dpf? Zapoznaj się z poniższym planem trzech cykli.

 •   I cykl –  polega na czyszczeniu wstecznym do przepływu spalin. Specjalna turbina umieszczona
  w urządzeniu generuje bardzo wysoki przepływ impulsowy wody, która wpływa na czyszczenie dpf.

 •   II cykl – to czyszczenie dpf, czyli filtra cząstek stałych, zgodnie z kierunkiem spalin. Ponownie wykorzystuje się wodę z wysokim przepływem.

 •   III cykl – kolejne czyszczenie wsteczne do przepływu spalin, z wykorzystaniem wody.

WAŻNE! W przypadku zbyt dużych zabrudzeń, czyszczenie SCR lub regeneracja dpf musi zostać powtórzona. W takiej sytuacji ponownie zostanie zachowana  realizacja całej procedury, składającej się
z trzech wspomnianych wcześniej cykli.

W kolejnym kroku konieczne jest całkowite opróżnienie filtra z wody. Do etapu końcowego regeneracji za pomocą naszego urządzenia, należą także:

 •   Suszenie filtra DPF - do tego celu wykorzystujemy powietrze podgrzane do temperatury 90°C. Taki zabieg zapobiega dymieniu samochodu po późniejszym montażu filtra i dalszemu dławieniu spalin.

 •   Chłodzenie filtra w trybie automatycznym (poprzez wymuszony obieg powietrza).

Regeneracja filtrów DPF kończy się wykonaniem ponownego testu przeciwciśnienia. Przeprowadza się go, aby potwierdzić skuteczność zrealizowanego wcześniej czyszczenia. Wszystkie uzyskane pomiary i wyniki są drukowane. To pozwala w łatwy sposób porównać wartości otrzymane przed i po wykonaniu czyszczenia DPF.

ZAPYTAJ O REGENERACJE DPF

Realizacja 24H

Czyszczenie DPF cena: 

od 500 zł z VAT

 
 
Regeneracja DPF - filtra cząstek stałych

Regeneracja filtra DPF - czas trwania

Cały proces, obejmujący regenerację i czyszczenie filtra dpf trwa zazwyczaj około 3 godz. - przy samochodach osobowych i pozostałych pojazdach, do maksymalnej wagi 3,5 tony. W przypadku samochodów ciężarowych i autobusów regeneracja filtra dpf może się dwukrotnie wydłużyć i zająć nawet 5 godz. Podany czas jest oczywiście orientacyjny, ponieważ zbyt wysoki stopień zabrudzenia może znacznie wydłużyć finalny czas, prowadzący do pełnej regeneracji.

Usuwanie filtra DPF  

W przypadku usterek filtrów DPF wiele osób za wszelką cenę szuka oszczędności i myśli o ich całkowitym usunięciu. Odradzamy to rozwiązanie, gdyż może przynieść negatywne skutki na wielu płaszczyznach.W pierwszej kolejności - każda rutynowa kontrola policyjna może skończyć się otrzymaniem mandatu o wartości kilku tysięcy złotych, a nierzadko także odebraniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Stanie się tak, jeśli funkcjonariusze policji użyją dymomierza, który wykaże, że kontrolowany samochód jest niesprawny pod względem technicznym.

 

Brak filtra cząstek stałych może również wpłynąć na nieuzyskanie pozytywnego wyniku obowiązkowego przeglądu okresowego samochodu. Samochód bez zamontowanego filtra nie spełnia określonych norm homologacyjnych oraz emisji spalin. Co ważne, brak filtra ma również wpływ na zdrowie, gdyż jego wycięcie działa na dalsze przyczynianie się do zwiększania zanieczyszczenia powietrza, które wdycha każdy z nas.

 

Gdyby zaczęto masowo wycinać filtry i katalizatory, raporty z jakości powietrza w kraju notowałyby coraz gorsze i bardziej niepokojące wyniki. To również mogłoby niekorzystnie wpłynąć na zaostrzenie smogu, który towarzyszyłby nam w codzienności.

Choć wydaje się, że wycięcie filtra DPF przyniesie większe oszczędności, są to tylko pozory, które mogą prowadzić do późniejszego poniesienia nieoczekiwanych, i wcale niemałych, kosztów.

ZAPYTAJ O REGENERACJE DPF

Realizacja 24H

Czyszczenie DPF cena: 

od 500 zł z VAT

 
 

Jak przygotować filtr DPF do regeneracji? 

 1. Należy przywieźć filtr cząstek stałych do naszej pracowni lub wysłać go kurierem na nasz adres. 

 2. Nasz pracownik przed naprawą  ocenia monolit filtra DPF. 

 3. Gdy nie ma strzeżeń co do stanu filtra FAP, filtr cząstek stałych  trafia do maszyny czyszczącej. 

 4. Po wyczyszczeniu filtr FAP jest sprawdzany, suszony i odesłany  do klienta wraz z 12-miesięczną gwarancją. 

Regeneracj DPF

Filtr DPF naprawa

Drodzy Klienci  zajmujemy się profesjonalną regeneracją filtrów DPF / FAP / GPF / SCR / KATALIZATORÓW do wszystkich rodzajów samochodów i maszyn : samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, autobusy, ciągniki, maszyny budowlane, wózki itp. Pracujemy na nowoczesnej maszynie wykorzystującej siłę hydrodynamiki przepływu wody o charakterze turbulentnym oraz siłę impulsu sprężonego powietrza. Ruch cieczy wymuszany jest przez zewnętrzne ciśnienie, które musi pokonać opory przepływu w kanałach regenerowanego filtra DPF. Przy przepływie turbulentnym (burzliwym) strugi cieczy mieszają się, tworząc wiry, które w łatwy sposób przenikają i usuwają cząstki stałe w mikroporowatych przegrodach kanałów filtra.

Które filtry DPF można naprawiać?

Każdy filtr DPF i FAB może być wyczyszczony, szczególnie usłudze regeneracji  podlegają:

 1. Filtry DPF do samochodów osobowych. 

 2. Filtry cząstek stałych i katalizatory do samochodów dostawczych i osobowych. 

 3. Filtry cząstek stałych i katalizatory do samochodów ciężarowych, TIR-ów. 

Regeneracja filtrów DPF

wspomagana jest użyciem płynu DPF Active Matic zmniejszającego powierzchniowe napięcie wody, dzięki czemu cząsteczki środka myjącego łatwiej łączą się z cząsteczkami brudu, i tym skuteczniej odrywają je od czyszczonej powierzchni. Hydrodynamiczna metoda mycia filtrów DPF jest bardzo skuteczna (filtr odzyskuje do 98% swojej pierwotnej sprawności), całkowicie bezpieczna dla powłoki katalitycznej filtra, ekologiczna, szybka i tania. Nie ma już potrzeby usuwania/wycinania czy wypalania zatkanego filtra DPF/FAP. Metoda sprawdza się też bardzo dobrze podczas czyszczenia katalizatora. Filtry sadzy i katalizatory od dzisiaj możesz naprawić, zamiast wymieniać!

ZAPYTAJ O REGENERACJE DPF

Realizacja 24H

Czyszczenie DPF cena: 

od 500 zł z VAT

 
 

REGENERACJA DPF / FAP / GPF / SCR / KAT RZESZÓW

regeneracja DPF - cena.jpg
filtr DPF czyszczenie.jpg
filtr DPF naprawa.jpg
regeneracja filtrów DPF.png
Które filtry DPF można naprawiać.png
czyszczenie filtra DPF

czyszczenie filtra DPF

Odtwórz Wideo
bottom of page